Oğlunun Gözaltı Sabahı ŞOK TELEFON KONUŞMASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Barış Güler'in gözaltına alındığı sabah Babası Muammer Güler ile yaptığı mahkeme kararıyla tespit edilmiş yasal telefon tapelerini Meclis'te ilk kez okudu.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ile ilgili daha önce kağıttan okuduğu tapeleri Meclis'te kurulan ses sistemi ile dinleten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ilk kez kamuoyuna duyurulan yeni bir yasal tapeyi de açıkladı.

Yolsuzluktan istifa eden Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile oğlu arasında geçen telefon görüşmesi... Görüşme, Barış Güler'in gözaltına alındığı güne ait. Sabah saatleri.

Barış Güler'in evinde çıkan para kasaları çok konuşulmuştu. O tapelere göre evde çıkan para tam 1 trilyon ve o paralardan İçişleri Bakanı Muammer Güler'in de haberi var...

İşte Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile oğlu Barış Güler arasındaki telefon görüşmesi;

Burada bir konuşmayı daha sizlere sunmak istiyorum. 17 Aralık’ta operasyon sabahı barış Güler babası İçişleri bakanı Mumammer Güler’i arıyor. Ve aralarında şöyle bir konuşma geçiyor:

İŞTE O TELEFON KONUŞMALARI - VİDEO

Barış Güler: 6 buçukta geldiler Celal kara diye bir savcı arama kararı çıkarmış
Muammer Güler: Ne var oğlum senin evinde
Barış Güler: Hiçbir şey yok baba
Muammer Güler: Para ne var.
Barış Güler:  Kendi param üç beş kuruş kalan param.
Muammer Güler: Kaç para
Barış Güler: Sen biliyorsun
Muammer Güler: Kaç lira oğlu..
Barış Güler: 1 trilyon civarı param var o kadar…
Muammer Güler: Evet evet. Tamam oğlum. El koydular mı paraya
Barış Güler:  Yok arama yapıyorlar.
Muammer Güler: Senin şimdi anladığım akdarıyla Rıza Zarrabla bir rüşvet ilişkisinden bahsediyorlar. Diyeceksin ki bir danışmanlık işim var. Gayr-ı resmi yapıyorum. Benim alacaklı olduğum dayımın oğlu bunların yanında çalışıyor.

“BU TAPELER YASA DIŞI DEĞİL…”

Bu tamamen telaş sonucu söylenen laflar… Arama yapılıyor, babasını arıyor. Babası bunların hepsini biliyor. Burada AKP’ye oy vermiş vatandaşlarıma sesleniyorum… Bu tapeler mahkeme kararıyla alınan tapelerdir. Bunlar yasadışı değil. Kimsenin kimseye darbe yaptığı yok. Eğer darbe yapıldıysa senin cebine darbe yapıldı sevgili vatandaşım senin cebine…

 

Yorumlar

    Yorum Ekle

    POLİTİKA 'sine ait haberler